Ευχαριστίες στους εθελοντές της ομάδας “In Libro Vita”

Η ομάδα «In Libro Vita», είναι μία εθελοντική ομάδα, η οποία προσπαθεί να ευαισθητοποιήσει τους πολίτες που διαθέτουν βιβλία, να συμμετάσχουν στην ενίσχυση της βιβλιοφιλίας, της φιλαναγνωσίας, μέσω δωρεών. Η συγκεκριμένη ομάδα έχει έδρα το Ηράκλειο Κρήτης και στηρίζεται στην εθελοντική προσφορά. Όπως σηματοδοτεί και το όνομα της ομάδας «In Libro Vita» = “το βιβλίο δίνει ζωή”, ένα βιβλίο μπορεί να επιτελέσει το σκοπό του απλόχερα, να διαδώσει γνώση και να προάγει πολιτισμό! Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα και τον υπεύθυνό της κ. Δημοσθένη Μαράκη για την προσφορά βιβλίων στη σχολική μας βιβλιοθήκη, δίνοντας την ευκαιρία στους μαθητές μας να έρθουν σε επαφή με τον μαγικό κόσμο των βιβλίων! Σας ευχόμαστε να συνεχίσετε το αξιέπαινο έργο σας!