Boccia World Challenger

Σήμερα οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας παρακολούθησαν τους αγώνες του Boccia World Challenger στο Κλειστό Γυμναστήριο “Δύο Αοράκια” στο Ηράκλειο.

Το Μπότσια είναι ένα ευρέως διαδεδομένο Παραολυμπιακό άθλημα το οποίο φέτος, είχαμε την τιμή να φιλοξενηθεί στο Ηράκλειο.

Έτσι, απολαύσαμε με τα παιδιά μας τους αγώνες και για μια ακόμη φορά συνειδητοποιήσαμε πως η ανθρώπινη θέληση δεν γνωρίζει όρια, και πώς η ανθρώπινη δύναμη τροφοδοτείται απ’ την αγάπη για ό,τι κάνουμε κι ό,τι ονειρευόμαστε.

Ας δείξουμε στα παιδιά μας τον δρόμο, τους στόχους που μπορούμε να αγγίξουμε αρκεί να το θέλουμε.

Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την εταιρεία “Νερό Ζαρός” για την ευγενική χορηγία της μετακίνησης με τα λεωφορεία.