Συνέντευξη στον χρυσό Παραολυμπιονίκη, Μανώλη Στεφανουδάκη

Την Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου, η ΣΤ΄ τάξη του σχολείου μας υποδέχθηκε με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό τον χρυσό Παραολυμπιονίκη Μανώλη Στεφανουδάκη και τον χρυσό πρωταθλητή Στίβου Άμεα Κωνσταντίνο Στυλιανάκη.

Μας μίλησαν για την πορεία τους τόσο στη ζωή όσο και στον αθλητισμό. Οι μαθητές/τριες έθεσαν πολλά ερωτήματα στους αθλητές, σχετικά με την καθημερινή τους προετοιμασία, τους στόχους και τα όνειρά τους, τα μετάλλια που έχουν κερδίσει ως τώρα στην αθλητική τους πορεία, καθώς τα εμπόδια που αντιμετωπίζουν οι άνθρωποι ΑμεΑ στην καθημερινότητά τους. Τέλος, έγινε συζήτηση για τα τροχαία ατυχήματα. Όλες οι απαντήσεις του κ. Στεφανουδάκη καταγράφηκαν και θα δημοσιευτούν σύντομα στο 1ο φύλλο της εφημερίδας της Στ΄ τάξης. Τους ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία τους στο σχολείο μας κι ευχόμαστε πάντα να βρίσκονται ψηλά στο βάθρο των επιτυχιών!