Εσπερίδα με θέμα: «Συμπεριφορές που μας προβληματίζουν στην παιδική ηλικία»

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και το Δημοτικό Σχολείο Ζαρού ευχαριστούν θερμά την κυρία Ελένη Μαράκη – Μπελαδάκη, Εντεταλμένη Σύμβουλο Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης της Περιφέρειας Κρήτης και τον κύριο Μανώλη Μπελαδάκη, Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου, για την παρουσία τους στο Δημοτικό Σχολείο Ζαρού με σκοπό την ομιλία με θέμα: Συμπεριφορές που μας προβληματίζουν στην παιδική ηλικία – Αίτια και Συνέπειες – Συμβουλευτική για τη διαχείριση και αντιμετώπισή τους. Την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024 συναντήθηκαν με γονείς κι εκπαιδευτικούς έπειτα από πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ενημέρωσαν, συζήτησαν, πρότειναν λύσεις και αντάλλαξαν απόψεις για σημαντικά θέματα που αφορούν τη συμπεριφορά των παιδιών, την αναγνώριση προβληματικών καταστάσεων καθώς και τρόπους διαχείρισης και αντιμετώπισής τους. Στη συζήτηση πήραν μέρος αρκετοί γονείς και κηδεμόνες του σχολείου καθώς και η Αντιδήμαρχος για θέματα Παιδείας Αρμουτάκη Βασιλεία και τοπικοί φορείς. Τους ευχαριστούμε όλους για την ανταπόκρισή τους.