Παρακολούθηση της θεατρικής παράστασης “Θησέας και Μινώταυρος” από τους μαθητές των Γ’ και Ε’ τάξεων του σχολείου μας

Την Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου,  οι μαθητές και οι μαθήτριες των Γ’ και Ε’ τάξεων του σχολείου μας είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση “Θησέας και Μινώταυρος ” στο πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου.  Προκειται για μια παράσταση για παιδιά,  σε συμπαραγωγή με την παιδική σκηνή Κάρμεν Ρουγγέρη, απόλυτα μελετημένη και τεκμηριωμένη από την αστείρευτη πηγή της μυθολογίας μας.

Οι μαθητές για μιάμιση ώρα παρακολούθησαν την πορεία και τις περιπέτειες του μυθικού ήρωα Θησέα, μέσα από μια προσεγμένη στη λεπτομέρεια θεατρική δουλειά. Μια εκπαιδευτική Επίσκεψη, λοιπόν,  γεμάτη διασκέδαση και γνώσεις!